W niedzielę 02.12.2017 r. w parafii katedralnej p.w. św. Stanisława i Wacława w Świdnicy Ruch Światło-Życie z rejonu Świdnica przeżywał swój dzień wspólnoty pod hasłem „Niepokalana – wzór nowego człowieka”.

Jednym z pierwszych punktów programu była Eucharystia sprawowana w intencji Ruchu Światło-Życie przez moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Mirosława Rakoczego oraz moderatora rejonowego Domowego Kościoła, ks. Przemysława Pojaska.

Konferencja była poświęcona Maryi, która najlepiej uczy, jak słuchać Boga i realizować Jego wolę poprzez konkretne działanie. Dla małżonków przygotował ją ks. Przemysław Pojasek, a dla młodzieży ks. Paweł Traczykowski. Podczas spotkań w grupach zarówno małżonkowie z Domowego Kościoła, jak i młodzież formująca się w charyzmacie Światło-Życie, zastanawiali się nad tym, jaka jest ich osobista relacja z Maryją i jaką rolę pełni Ona w ich codziennym życiu.

Podczas, gdy starsi uczestnicy Dnia Wspólnoty zgłębiali duchowe treści wypływające z tematu spotkania, dzieci bawiły się w pobliskiej sali zabaw. Pod opieką diakonii wychowawczej wykonały także własnoręczne kalendarze adwentowe.

Dziękujemy wszystkim za obecność oraz aktywny udział w spotkaniu. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. Przemysława Pojaska, ks. Pawła Traczykowskiego a także wszystkich, którzy włączyli się w diakonie: liturgiczną, gospodarczą, wychowawczą oraz prowadzenie grup dzielenia.

Zdjęcia TUTAJ.