Rejonowy Dzień Wspólnoty 11 grudnia 2016r. zgromadził ok. 100 osób i był wspaniałą okazją do spotkania się członków Ruchu Światło-Życie, integracji, wzajemnej służby.

Dzięki gościnności parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Świdnicy wszyscy mogli poczuć radosną, rodzinną atmosferę. Wraz z parafianami uczestniczyliśmy w niedzielnej Eucharystii, ubogacając ją służbą liturgiczną i śpiewem. Po obiedzie katecheza i świadectwo Ani przybliżyło nam dzieło Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Późniejsza adoracja pozwoliła zastanowić się nad naszym zaangażowaniem w pomoc innym. Podczas pracy w grupach dzieliliśmy się naszymi refleksjami. Staraliśmy się dostrzec współczesne formy paraliżu człowieka, a także rozważaliśmy możliwości pomocy. Towarzyszyły nam też słowa papieża Franciszka, który ostrzegał podczas ŚDM przed postawami, które mogą paraliżować człowieka – lękiem, poczuciem, że nic nie da się zrobić oraz wygodnictwem – siedzeniem na kanapie. Dzieci, dzięki siostrom klaweriankom, przez zabawę poznawały realia Afryki oraz pracy misyjnej. Młodzież miała okazję do osobnej formacji, także wysłuchania katechezy kleryków. Na koniec świętowaliśmy wspólnie podczas Agapy, dzieląc się naszymi pracami grupowymi. Wielu z nas potem, wracając do domów towarzyszyły słowa papieża: „Aby pójść za Jezusem trzeba mieć trochę odwagi, trzeba zdecydować się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą ci chodzić po drogach, o jakich ci się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyślałeś”

Dziękujemy za zdjęcia Alicji Majcherek.

Pełna galeria pod adresem:

Galeria Rejonowy Dzień Wspólnoty – grudzień 2016